Prokuror Ramadan Troci, në sitën e vettingut

Ditën e sotme është duke u zhvilluar seanca dëgjimore me prokurorin Ramadan Troci, i cili është dhe kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Troci, aktualisht, është prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Trupa gjykuese në KPK përbëhet në Genta Tafa Bugo, Pamela Qirko dhe Suela Zhegu.

Sipas KPK, pa përfunduar hetimi në kriteret e vlerësimit, pasurinë, imazhin dhe aftësitë personale, dhe ka rezultuar se Troci ka probleme me deklarimin dhe justifikimin e pasurisë. Mes tyre një objekt në Paskuqan.

LEXO DHE :  Zbulohet takimi i fshehtë i Meghan Markle!

Prokuror Troci do njihet gjithmonë si prokurori që arrestoi Fullanin dhe Gjikën, dhe si prokurori që hapi çështjen e skandalit të tokave në Vlorë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.