Prishja e Teatrit Kombëtar/ Aktorët : Hervin Çuli ka lëpirë për 4 vjet dhe do lëpijë sërish

Prishja e Teatrit Kombëtar, ka sjellë përsëri reagime të ashpra nga ana e aktorëve, të cilët janë kundër këtij veprimi. Këtë herë aktori, Robert Ndrenika ka thënë se ky projekto fsheh njënë vetvete,  hjadutllëk dhe kusari.

 “Këta duan të marrin tokën, po duhet të flasin, kryetari i Kuvendit, a shoqëria civile, të flasin. Mua më tha dikush që edhe ndërkombëtarët nuk janë dakord me këtë. Të na lënë kështu siç jemi se shkojmë dhe 70 vite të tjera. Prandaj kaq dua të them. Këtu vjen era hajdutllëk, kusari,” ,-shprehet Ndrenika

 

Ndërkohë aktori, Arben Derhemi, ka sulmuar drejtorin e rizgjedhur, Hervin Çulin dukë e quajtur, “lëpirës”.

LEXO DHE :  Ja urimi i presidentit Meta, për festën se Sulltan Novruzit!

 “Drejtori, ai që ka lëpirë 4 vjet, dhe do lëpijë dhe 4 vjet të tjera se u rizgjodh por na mbylli derën. E ka detyrim ligjor të na hapë derën ne sindikatës së aktorëve. Ai nuk mund t’i mbyllë dyert e teatrit kombëtar, për aktorët dhe qytetarët. A e kuptoni që në vend të vijë këtu e të na mbrojë, ai mbyll dyert, por ai vazhdon lëpin” ,-shprehet Derhemi./K.Ç/dritare.net

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.