Prishen planet për ata që kanë menduar të shkojnë në plazh në fundjavë

Të gjithë ata që kanë planifikuar të shkojnë në plazh në fundjavë duhet të mendohen dy here, pasi moti  do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak shpjegojnë se, që në ditën e premte do të nisin vranësirat në pjesën më të madhe të vendit. Po ashtu do të ketë edhe reshje, të cilat do të jenë më të theksuara në zonat malore, por që me intensitet të ulët dhe me karakter lokal do të përfshijnë edhe zonat  bregdetare. Sa i takon temperaturave ato do të jenë ta ngjashme me ato të ditës së sotme, pra do të arrijnë deri në 30 gradë. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Mirela Bogdanit: Ndërkombëtarët kanë humbur kredibilitetin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.