Portugalia në Rusi për Botërorin, të gjithë sytë te Ronaldo

Skuadra kombëtare e Portugalisë, më në fund ka mbërritur në Rusi, për “Botërorin 2018”. Me mbërritjen e tyre në aeroport, e gjithë vëmendja ishte te Kristiano Ronaldo.

Ronaldo ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të medies, por edhe të të gjithë njerëzve, kur përqafoi një tifoz të vogël, që ndodhej jashtë aeroportit.

LEXO DHE :  Tërmetet shkundin sërish Shqipërinë, ja epiqendra!

Portugalia është në grupin B të Botërorit të Rusisë, e së bashku me Spanjën janë dy ekipet favorite për të kaluar për në 1/8-at e finaleve.

Portugalia do të jetë e para skuadër, që do të çelë kështu edhe “Botërorin 2018”. Ajo do të luajë, bashkë me skuadrën kundërshtare, të Spanjës./K.C/Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.