Po tentonte të kalonte armë në Shqipëri, arrestohet kosovari në Morinë

Policia Kufitare e Shqipërisë ka arrestuar ditën e sotme një shtetas nga Kosova në pikën kufitare të Morinës.

Nga burimet e Dritare.net në policinë kufitare mësohet se shtetasi kosovar është kapur në vijën e dytë të kufirit me 3 armë tip, pistoletë.

LEXO DHE :  Nazarko: Nëse Rama hedh lëndë kimike, do t'i fusja plumbin!

Shtetasi nga Kosova është arrestuar dhe është duke u mbajtur për verifikim, ndërsa makina e tij i është nënshtruar një kontrolli të imtesishëm në skanerin pranë pikës kufitare të Morinës./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.