Plazhet më të mira në botë sipas instagram

Instagram ka bërë një listë me plazhet më të mira në bota, dhe rezultati është bazuar tek hashtaget që kanë përdorur njerëzit në vendet e ndryshme.

Në krye të listës qëndron  “Whitehaven Beach”, ishulli më i madh në “Whitsundays të Queensland të Australisë.

 

129.585 foto janë bërë në këtë vend dhe janë hedhur në instagram.

Whitehaven Beach ka mbi 100,000 foto të Instagram me hashtag #whitehavenbeach

LEXO DHE :  Protesta e pazakontë në Shkup/ Një palë këpucë për një emigrant

Plazhi i Hawaii, ‘Lani Kai’ – ka mbi 115,000 postime në Instagram

Gjiri i Horseshoe Bermuda me mbi 90,000 postime me hashtag # horseshoebay

Cayo Coco Beach në Kubë ka mbi 80,000 fotografi me hashtagun #cayococo

Plazhi Bavaro i Dominikas u shpall zyrtarisht një nga plazhet më të mira nga UNESCO

Boulders Beach në Afrikën e Jugut është i njohur për kolonite e  pinguinëve  që banojne atje./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.