Plas sherri në Komisionin e Medias, Vokshi i kërkon gardës të largojë Veliajn

Ka nisur me debate të forta ditën e sotme në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik , pasi kryetarja e këtij komisioni nuk ka pranuar që në këtë mbledhje të jetë i pranishëm edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Në ketë mbledhje ka qenë e ftuar vetëm Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro për të folur për çështjen e Teatrit Kombëtar. Por anëtarët e mazhorencës kanë thënë, se janë ata që e kanë ftuar Veliajn. Kaq ka mjaftuar që të plas sherri, pasi Veliaj ka insistuar të qëndrojë në komision, duke qenë nesër, kur është edhe dita që ai duhet të jetë i pranishëm, nuk mund të paraqitet për shkak të axhendës së ngarkuar. V.D/.Dritare.net/

LEXO DHE :  Një punë jo e kënaqshme, sjell këto probleme në shëndet

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.