Përgatitet në 2 minuta. Kjo pije djeg dhjamin, përshpejton metabolizmin, lufton diabetin

Pija që do ju prezantojmë është e pasur me përbërës tepër të fuqishëm, që kanë veti të jashtëzakonshme në organizëm: rritin imunitetin, përshpejtojnë metabolizmin, gjallërojnë trupin, djegin yndyrnat e tepërta, dhe ulin presionin e gjakut.

Kjo është ajo që duhet të bëni…

Përbërësit:

2 lugë çaji lëng limoni

2 lugë çaji uthull molle

1 lugë çaji mjaltë

1 lugë çaji kanellë

235 ml ujë

Mënyra e përgatitjes:

Vendosini të gjithë përbërësit në një mikser dhe përziejini derisa të keni një masë homogjene. Ruajeni pijen e mrekullueshme në frigorifer. Pini një lugë gjelle të kësaj pije çdo mëngjes, në stomak bosh.

Përdorimi i rregullt i kësaj pije do ju japë rezultate të shkëlqyera, metabolizmi juaj do të përshpejtohet, do të humbni peshë, do të parandaloni diabetin dhe do të rregulloni tensionin e gjakut. Këto përfitime të mahnitshme shëndetësore janë për shkak të vetive të përbërësve të saj:

LEXO DHE :  New York Times: Përvoja sfiduese shqiptare e fshehur në Bronks

Lëngu limonit alkalizon trupin dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak.

Acidi acetik në uthullën e mollës ul presionin e gjakut me 6%.

Mjalti përmban enzima të cilat ndihmojnë tretjen dhe stimulojnë metabolizmin, që çojnë në rënien e peshës.

Kanella ka efekte të mahnitshme në metabolizëm dhe shëndetin e përgjithshëm, ashtu si edhe veti të fuqishme anti-oxidante./dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.