Përfundon pjesa e parë e gjysmëfinales Kroaci – Angli, kombëtarja angleze në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e gjysmëfinales së dytë të kampionatit botëror “Russia 2018”

Në pjesën e parë kombëtarja angleze është treguar shumë herë më e mirë se sa kombëtarja e Ballkanit, shkruan Dritare.net

Mbrojtësi i Tottenham Hotspur Kiran Tripper, ishte ai cili shënoi gol fantastik në minutën e 5, të takimit.

LEXO DHE :  Aksidentohet deputeti, Taulant Balla

Anglia gjatë mintuave tjerë pati edhe disa raste shënimi, por që nuk arriti të shënojë gol. Kroatët zhvilluan një pjesë të parë të dobët dhe nuk patën as edhe një rast shënimi./d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.