Për fytyrë të bukur brenda dy muajve, ndiq këto 3 hapa!

Dritare.net do ju tregojë sesi të keni një fytyrë të bukur brenda 60 ditëve. Duke e pasur pa akne, të qartë dhe me ngjyrë të ndezur. Ne ju sjellim disa këshilla të shpejta për të siguruar një lëkurë fantastike. Lëkura ka nevojë për lëndë ushqyese, mbajta e dehidratuar dhe mungesa e vitaminave përbën një kërcënim për lëkurën. Shikoni disa mënyra për të pasur një lëkurën që keni ëndërruar!

Trajtoni aknet para se ata të shfaqen dukshëm

Puçrrat janë problemi më i zakonshëm që vajzat përballen. Trajtimi i tyre para se ata të duken, apo shpërthejnë është më i vështirë sesa trajtimi para se të shfaqen. Ndrysho jastëkun sapo të shohësh së puçrrat po shfaqen. Mos i prekni puçrrat dhe mos u përpiqni t’i shpërtheni. Qëndroni larg ushqimeve me vaj.

LEXO DHE :  Haradinaj: Kosovën ta bëjmë vend të dëshiruar për të rinjtë

Trajtoni fytyrën me kushte shtëpiake

Homemade Face Packs

Kushtet shtëpiake nuk e dëmtojnë lëkurën tuaj. Përdorni maska natyrale, që ndihmojnë në pastrimin dhe ushqyerjen e lëkurës tuaj.  Aplikimi i gjizës, miellit të grurit në lëkurën tuaj është mënyra ideale. Gjithashtu edhe maskat me kastravec funksionojnë.

Larja e fytyrës para gjumit

Asnjëherë mos e anashkaloni larjen e fytyrës para se të flini gjumë. Përdorni një larës të butë, dhe jo sapun me kimikate. Asnjeri mos e fshini zonën nën sy me forcë, pasi është një zonë delikate. Është më mirë ta lani fytyrën me ujë, sesa me peceta të lagura./E.B-dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.