Për bebin që e vranë prindërit!

Nga Suela Gjokaj Kogjioni

Sa e padrejte! Njoh njerez te cilet do te jepnin edhe jetet e tyre per te patur ne krahe nje femije .Sepse realisht nuk mundin ti sjellin ne jete per arsye te fatit te tyre te keq.Ashtu sic ka edhe njerez qe nuk i falenderohen zotit per jeten e nje femije.Pa dashur te gjykoj askend ,cfare do lloj arsye te kete patur asgje nuk ka vlere perpara nje jete njerezore.Eshte detyra e prinderve ,arsimit dhe shoqerise per te rritur  ndergjegjen dhe kulturen njerezore.Per te qene me te hapur dhe tolerante ndaj gabimeve .Pa paragjykuar dhe gjykuar askend sepse cdokush ka mekatet e veta .Ajo qe eshte me e dhimbshmja eshte qe nese mekatet e secilit ,ti paguaje secili ,ky femije ka paguar  per mekatet  e te tjereve,dy njerezve  me te dashur te tij,prinderve.Mostrat qe vendosen per fatin tend jane monstra qe buzeqeshin,flasin dhe sillen natyrshem edhe pse ata kane marre jete.Jeten tende?.U prehsh ne paqe  vogelush , behu engjell dhe mbro bashkemoshataret e tu nga i njejti fat si i joti.Kjo bote nuk te meritoi./dritare.net

LEXO DHE :  Deputetët e rinj dhe liderët e vjetëruar të opozitës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.