Penalltitë kualifikojnë Kroacinë në gjysmëfinale, Rusia dorëzohet në shtëpinë e saj

Pas një ndeshje shumë intensive dhe me shumë gola Kroacia ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale. Goli që i dha fitoren Kroacisë u shënua nga Raketiç. Ajo do të përballet me Anglinë në gjysmë finale.

Marjo Fernandës shënon në minutën e 143-të për Rusinë

Vida shënon për Kroacinë në minutën e 100 duke i hapur rrugën Kroacisë për në gjysmëfinale.

Kamariç ka barazuar në minutën e 39, duke shënuar për Kroacinë dhe duke ndryshuar kështu  kursin e lojës.

LEXO DHE :  Ernest Gjoka jep dorëheqjen: E mbylla me Kamzën!

Në minutën e 30-të Rusia ka kaluar në avantazh duke gjetur portën Kroate.

Sigurisht që Krocia dëshiron të shkojë sa më lart në këtë ëndërr, ndërkohë që Rusia ndihet me e qetë pasi është në shtëpinë e saj. Skuadra që do të fitojë në ndeshjen e sotme do të ndeshet në gjysmëfinale me Anglinë. V.D/dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.