Pedagogu përzihet nga protesta, Këshilli Studentor shpjegon arsyen

Pas përzënies së pedagogut nga protesta e studentëve, dhe akuzave për dhunë të Lëvizjes për Universitetet ka reaguar edhe Këshilli Studentor. Këshilli Studentor thotë se, studentët e larguan nga protesta pedagogun, pasi ishte i politizuar. Ai thotë se, distancohet nga dhuna në protestë. Sipas Këshillave Studentorë, Joni Marka është anëtar i Organizatës Politike, prandaj studentët e larguan. /K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Presidenti i KE bën “mea culpa”: S’u treguam solidarë me grekët për borxhin. Di Maio: Lot krokodili

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.