PE miraton deklaratën e Stabilizim Asociimit/ Balla: Keqardhje për teatrin e opozitës

Deputeti i PS, Taulant Balla në një postim në rrjete sociale, ka njoftuar se Parlamentit Europian ka miratuar Deklaratën Përfundimtare të Komitetit të Stabilizim-Asocijimit BE-Shqipëri

Balla në mesazhin e tij, shkruan gjithashtu se ndjen keqardhje për sjelljen e opozitës e cila bojkotoi takimi nditën e sotme, sjellje të cilën socialisti Balla e konsideron si teatrin e radhës së opozitës

Postimi i Plote i Taulant Balles:
Faleminderit Parlamentit Europian🇪🇺 grupeve më të mëdha politike nga e djathta✌️ në të majtë👏, për miratimin me unanimitet të Deklaratës Përfundimtare të Komitetit të Stabilizim-Asocijimit BE-Shqipëri, e cila fillon me këtë fjali:

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 21 prill 2019

Rishprehim mbështetjen e plotë për hapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian në Qershor 2019👍🇦🇱🇪🇺. Jam krenar që Shqipëria ka këtë mbështetje kaq të madhe në PE.

Shënim: Jam i keqardhur për teatrin e radhës së opozitës edhe këtu, ku duhet të jemi të gjithë bashkë për Shqipërinë🇦🇱👐 që Duam./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.