PD akuzë Ramës: Për ditëlindjen e Enver Hoxhës, mbajti simbolin komunist në emision

Mbrëmjen e djeshme, kryeministri Edi Rama, ishte i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News 24, dhe detaji i kollares së tij nuk mbeti pa u vërejtur.

Në kollare ai kishte një yll të zi, dhe kjo sipas kreut të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind  Këlliçi , Rama e ka vënë në përkujtim të 110 vjetorit të lindjes së Enver Hoxhës.

LEXO DHE :  Foto/ Miley Cyrus zhvishet fare për Pashkë

“Në ditën e lindjes së babait të tij shpirtëror Enver Hoxhës, Edi Rama, i cili përherë ka treguar vëmendje ndaj simbolikës së veshjeve të tij, zgjedh të përkujtojë diktatorin me yllin në kollare. Fundi i tij politik është më pranë se kurrë!”, tha Këlliçi./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.