Pasi tha se është biseksuale, Rita Ora ka një rrefim për të gjithë!

Këngëtarja shqiptare Rita Ora para disa ditësh publikoi këngën e saj të re të titulluar “Girls”. Teksti i këngës ka të bëjë me eksperiencat biseksuale mes femrave, gjithashtu dhe këngëtarja tha se ka pasur më përpara marrëdhënie me femra.

Kjo shkaktoi një ndikim të madh dhe sigurisht negativ tek fansat e saj, por Rita Ora në Twitter ka sqaruar të gjithë çështjen dhe ka thënë se ajo tha diçka të vërtetë dhe se kënga bazohet në jetën e saj.

“Përshëndetje të gjithëve që e lexon këtë. “Girls” është shkruar për të treguar të vërtetën time dhe është një përvojë e vërtetë dhe e sinqertë e jetës sime. Unë kam pasur marrëdhënie romantike me gratë dhe burrat dhe perspektiva e këngës është udhëtimi im personal.

LEXO DHE :  Çfarë pashë në protestë!

Më vjen keq nëse mënyra se si unë e kam përshkruar veten ka lënduar ndokënd. Unë kurrë nuk do të doja të lëndoja njerëz të komunitetit LGBTQ. Në të ardhmen, shpresoj se duke shprehur veten përmes artit tim do të inkurajoj fansat e mi, për t’u ndjerë krenarë për veten ndërkohë që mësojnë më shumë për mua. I jam mirënjohëse fansave të mi, që më mësuan të dua veten pavarësisht gjithçkaje. Kam qenë mbështetëse e komunitetit LGBTQ që në fillimet e karrierës time dhe gjithmonë do të jem./D.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.