Pas videodëshmisë, Basha paralajmëron Ramën dhe Xhafën: Mos guxoni të kërcënoni dëshmitarin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur pas videodëshmisë së të ashtuquajturit dëshmitari X, i cili pretendon se ka punuar në trafik droge me Agron Xhafajn.

“Ja pse shteti është vërsulur për të kapur dëshmitarin. Ja pse kanë ushtruar 72 orë terror, ja pse Fatmir Xhafaj nuk largohet dot nga posti i tij.

Kjo tregon se Agron Xhafaj është një nga kokat e trafikuar të drogës. Largimi në kohë rekord, dhe terrori ndaj dëshmitarit, por këto do të ishin të pamundura nëse Xhafaj nuk do të ishte Ministër  i Brendshëm.

LEXO DHE :   I nxehti 'përvëlon' Australinë, temperatura në mesnatë shënoi 35.9 gradë

Xhafaj është në krye të ministrisë, pasi do të vijojnë me skenarin e tij mafioz.

E paralajmëroj sot Ramën dhe Xhafën, se për çdo hap që do ta marrin për të rrëmbyer dhe terrorizuar, do të marrin përgjigjën më të ashpër nga PD, opozita dhe nga populli. I paralajmëroj sot, larg duart nga personi dhe terroi mafioz nga dëshmitarit. Dëshmia tronditëse dhe gjithçka tjetër që po bëjnë, janë provat e tjera që po jetojnë një shtet  të kriminalizuar. Vendi sot ndodhet në duart e krimit të organizuar.”,-tha ndër të tjera Basha./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.