Parulla nacionaliste në varrimin e Kacifas: Vorio Epiri është grek!

Sot zhvillohet varrimi i minoritarit grek, Kostandinos Kacifa, dhe shumë shtetas grekë kanë mbërritur në Bularat.

Shumë prej tyre bëjnë thirrje dhe e konsiderojnë Kacifan hero.

“Kacifa jeton, ti na djeton” Vorio Epiri është grek”, janë këto disa nga parullat që dëgjohen në Bularat.

LEXO DHE :  Reagon Ministria e Brendshme malazeze: Ja kur u largua nga Mali i Zi, Gruevski!

Shumë shtetas grekë kanë mbërritur në Shqipëri, dhe mësohet se radha në kufi arrin deri në 3 km./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.