Pakti detar/ Mediat greke: Mbyllet marrëveshja. Ja kur pritet takimi Rama-Tsipras!

Marrëveshja detare aq e pritur mes Shqipërisë dhe Greqisë, sipas medieve greke është mbyllur mes Ministri i Jashtem të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe atij grek, Nikos Kotzias në Rodos.

Mediat Greke shkruajnë edhe për takimin Rama- Tsipras do ta nënshkruajnë ketë pakt në një takim qe pritet te mbahet gjatë samitit të BE-së më 28 dhe 29 qershor, gjithmonë nëse nuk do të ketë ndryshime gjatë rrugës.

LEXO DHE :  Katër delegacionet e Kosovës në bisedimet me Serbinë, një komedi!

Ndërkohë mediat greke shkruajnë se si ka shkuar ky proces në Shqipëri dhe se si u zvarrit kjo çështje nga presidenti Ilir Meta. V.D/Dritare.net.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.