Paguan 10 mijë paund për të shkuar në Angli, por arrestohet me kanabis

Haki Lala, 46-vjeç nga Shqipëria një muaj e gjysmë më parë kishte paguar 10 mijë paund për të hyrë ilegalisht në shtetin anglez.

Por, Lala menjëherë pasi ka hyrë në Angli, ka gjetur punë në një fabrikë kanabisi atje, por shpejtë ka rënë në prangat e policisë.

Ai ka dalë para gjykatës, ndërsa ka pranuar fajin për prodhim të kanabisit, është dënuar e me 6 muaj burg dhe më pas do të deportohet në vendin tonë.

LEXO DHE :  Video/ Turqit provokojnë tifozët shqiptarë, shishet e ujit edhe tek Berisha

Lala, i cili nuk kishte vendbanim të përcaktuar, tha se kishte paguar 10,000 paund për të hyrë në vend në anën e pasme të një kamioni nga Belgjika me qëllim të punonte si murator.

Kur arriti ai tha se ishte vendosur në një hotel për dy ditë dhe se i ishte marrë pasaporta./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.