Nuk më mjafton burri. Çfarë të bëj?

Pyetje për Jonidën: E dashur psikologe kam një hall. Nuk më mjafton burri. Si t’ia bëj? Të vazhdoj të jem e martuar, me të? Dua të  bëj seks, por ai nuk me mjafton.

Përgjigjet Jonida: Unë këtë rast e shoh të pashpresë për ty si hallexhie që je dhe për burrin tënd që është më hallexhi se ti, por thjesht s’e di. Femrat nimfomane si puna jote, s’bëjnë gjë tjetër, veçse mendojnë për seksin nga mëngjesi, në darkë dhe janë vazhdimisht në kërkim të partnerëve seksualë. Pa e kuptuar ti bëhesh një problem i madh në familje, e në shoqëri, sepse vuan gjithmonë për të përmbushur problemet e tua psikologjike, më tepër se fizike. Këshilla e vetme që mund të të jap, është që të ndahesh nga yt shoq, që sikur mos t’i mjaftoje, të bëhet dhe lolo në sy të të gjithëve, e të fillosh të kurohesh për t’u çliruar nga varësia ndaj seksit. Takimet me psikologun do të ishin të vlefshme, gjithmonë nëse bindesh si fillim, që meshkujt nuk mbarojnë ndonjëherë dhe që jeta është sërish e bukur edhe nëse nuk i provon ata të gjithë./dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Turqit provokojnë tifozët shqiptarë, shishet e ujit edhe tek Berisha

“Fundjava Hot” po të pret. Ke një pyetje, apo problem me seksin, ose mungesën e tij. Kë dëshirë të flasim për seksin? Më shkruaj në Instagram @dritare_net ose në Facebook dritare.net.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.