Nuk ka të ndalur, Turqia dënon me burgim të përjetshëm 84 persona

Gjykata Penale e Stambollit ka shqiptuar dënimin për 133 të akuzuar për grushtin e shtetit, dhe konkretisht për  rastin “Ura e Dëshmorëve të 15 korrikut”

84 persona janë dënuar me burgim të përjeshtshëm, shkruan dritare.net

72 të akuzuar u ngarkohen me veprat penale për tentim rrënimin e rendit kushtetues, ndërsa 12 të akuzuar u dënuan me dënime të njëjta për vrasjen e biznesmenit Olçok dhe të birit të tij.

LEXO DHE :  Video/ Grida Duma, të rinjve: Mos e shiko suksesin në dritare, por në pasqyrë!

Ndërsa të gjithë të akuzuarit e tjerë u dënuam me 15 dhe 17 vite burg./ I.M-Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.