Nuk do e besoni si kanë qene këta njerez, para se të humbnin peshë!

Humbja e peshës dhe miratimi i një mënyre jetese më të shëndetshme është shumë e lehtë ta thuash, por e vështirë ta bësh, me shumë përpjekje dhe dështime herë të panumërta.

Por, ka edhe shumë individë që kanë provuar herë pas herë të humbin peshë dhe me të vërtet ja kanë dalë. Për këtë arsye dritare.net sjell 15 foto me njerëzit që kanë humbur shumë kile dhe janë vërtet për t’u admiruar.

1. Ka humbur mbi 90 kile në 13 muaj dhe rezultati është fantastik!

2. Kjo vajzë e re humbni  151 kile për dy vjet. “Për çdo kile që humb, kap një Pokemon”.

3. Vetëm për 8 muaj ajo ka humbur 88 kile.

4. Çifti thotë se humbja e peshës i ka bërë ata më të lumtur dhe më të afruar.

5. Kjo vajzë e bukur ka humbur 48 kile, pas tetë muaj. “ E lemë shpesh herë veten pas dore”.

6. Mund t’i ketë zgjatur gjashtë vjet, por të paktën ja ka arritur qëllimit të humb 100 kilë.

7. Ky njeri humbi 84 kile për dy vjet. “Jeta ime ka ndryshuar në çdo aspekt”.

LEXO DHE :  Donald Trump ankohet për funeralin e McCain

8. Njëqind kile për dy vjet,dhe sigurisht rezultati është mbresëlënës.

9. Dy vjet më parë, ajo kombinoi një dietë të shëndetshme dhe palestër për të humbur 170 kile.

10. Me një dietë t dhe stërvitje të rregullt, ai rrëzoi 141 kile për vetëm 16 muaj. Rezultat fantastik!

11. Ngrënia e racioneve më të vogla dhe ushtrimi i rregullt ishin çelësat e suksesit të kësaj humbjeje të peshës prej 72 kg.

12.Humbja e saj prej 100 kile nuk është e dukshme vetëm në trupin e saj, por edhe në buzëqeshjen e saj.

13. Ajo është ende e njëjta grua e qetë dhe e sigurt, vetëm që është 92 kile më e dobët, tani!

14. Ky çift humbi së bashku 130 kile. Ai humbi 70 kile ndërsa ajo humbi 56. Duken me të vërtet shumë bukur. 

15. Ka humbur 91 kile dhe rezultati flet vet.

Të gjithë këta njerëz duhet të jenë kaq krenarë për veten e tyre, për disiplinën dhe për këmbënguljen e tyre. Ata janë të gjithë një frymëzim./D.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.