Nuk do e besoni çfarë rroge i ofroi Reali Ronaldos për të qëndruar

Real Madridi nuk dëshironte që Ronaldo të largohej nga “Santiago Bernabeu”. Mediat spanjolle raportojnë se klubi spanjoll është mërzitur shumë nga largimi i portiigesit.

Madje mësohet se ata i kanë bërë një ofertë marramendëse për ta mbajtur në ekip. Reali i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro në sezon, por ai e ka refuzuar.

LEXO DHE :  14 truke që do t'ju ndihmojnë të gatuani ushqime të shijshme!

Nga ana tjetër, Juventusi i filloi shpejt negociatat për transferimin e Ronaldos duke përfituar nga situata. Cristiano Ronaldo tashmë zyrtarisht është lojtar i Juventusit, ku do të përfitojë një pagë prej 30 milionë eurosh për sezon, 10 milionë më pak se oferta e Realit të cilën e ka refuzuar./d.m-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.