Njihuni me miliarderen 20-vjeçare, e dyta pas Mark Zuckenberg

Listës së më të pasurve të botës do t’i shtohet edhe 20-vjeçarja Kylie Jenner

Ka qenë revista Forbes e muajt gusht që në kopertinën e saj ka pikërisht 20-vjeçaren, dhe titullin e kopertinës e ka  “Miliarderet e Amerikës”.

Kylie ka një pasuri prej 900 milionë dollar nga kompania e produkteve kozmetike.

LEXO DHE :  Vidhen 100 pasaporta, reagon Ministria e Jashtme: Ja kujt i përkisnin!

Kur ajo të kalojë shifrën 1 miliardë dollarë, ajo do të jetë e dyta pas Mark Zuckerberg që krijon pasuri e vetme.

Ajo nisi biznesin e saj para 3 vitesh, është e martuar dhe ka një fëmijë./ I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.