Një ditë para protestës, Basha: Është në dorën tonë t’i largojmë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka përsëritur edhe mëngjesin sotëm thirrjen për shqiptarët, që t’i bashkohen protestës kombëtare të ditës së shtunë.

Basha ka postuar në “Facebook”, një thirrje ku u bën thirrje qytetarëve të veprojnë pasi gjithçka është në dorën e tyre.

LEXO DHE :  Rrjeti ndërkombëtar mbështeti sulmet, në Sri Lanka!

“Ata pasurohen duke grabitur Shqipërinë me koncesione dhe tendera kurse ne varfërohemi nga rritja e taksave dhe çmimeve. Është në dorën tonë t’i largojmë”, thuhet në videon e publikuar nga Basha. V.D/Dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.