Nis protesta në Gjakovë për ekzekutimin 40 vjeçares dhe vajzës së saj

​Shoqëria Civile e Gjakovës në përkrahje nga Rrjeti i Grave të Kosovës, ka nisur protestën nga parku i qytetit të Gjakovës deri te Çarshia e vogël kundër dhunuesve të grave dhe konkretisht vrasjes së gruas 40 vjeçare dhe vajzës së saj në Brekoc të Gjakovës.

LEXO DHE :  Saranda tre orë pa drita, mbesin në ashensorë dy turistë të huaj

Me parullat “Mos shfajësoni fajtorët” dhe “reagoni në kohë”, i janë drejtuar ata policisë.

Para disa ditësh Pjetër Nrecaj vrau bashkëshorten e tij Valbona Marku dhe vajzën e tyre 9 vjeçare.V.D/dritare.net/

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.