Nëna e mori me vete në hotel, 4-vjeçarja shqiptare mbytet në pishinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Greqi, ku një vajzë shqiptare 4-vjeçare është mbytur në pishinën e një hoteli, ku po punonte e ëma. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Naxos.

Nëna e kishte marrë me vetë në hotel vajzën e vogël, pasi nuk kishte me kë ta linte në shtëpi dhe për një moment ajo i ishte larguar nga sytë.
Sipas medieve greke, kur e ëma e pa vajzën, ajo po pluskonte mbi ujin e pishinës. Urgjenca ka mbërritur menjëherë, por nuk ka mundur ta shpëtojë vajzën e vogël nga fundi tragjik./K.Ç/dritare.net

LEXO DHE :  Ish-presidenti Alfred Moisiu ka një këshillë për Metën

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.