Negociatat/ Komisioneri Hahn: Kapni peshqit e mëdhenj

Komisioneri për negociata të zgjerimit Johannes Hahn, në një intervistë për median ‘Stuttgarter Zeitung’ ka folur ndër të tjera edhe për rekomandimin e KE për hapjen e negociatave. Hahn theksoi se duhet një luftë shumë e fortë kundër korrupsionit, dhe se duhen kapur peshqit e mëdhenj.

LEXO DHE :  Këto shenja tregojnë se trupi nuk po merr sasinë e duhur të ushqimit!

“Për hapjen e negociatave për anëtarësimin me rëndësi është zbatimi i ligjeve. Duhet të çohen para drejtësisë zyrtarët e korruptuar ‘Peshqit e mëdhenj’ të mos kursehen. Pa progres në këtë drejtim nuk ka negociata për anëtarësimin e Shqipërisë”- ka thënë Hahn.V.D/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.