Negociatat/ Deputetët holandezë votojnë kundër Shqipërisë

Me datën 28 qershor, 28 vendet anëtare të BE pritet që të japin vendimin e tyre për hapjen ose jo të negociatave për vendin tonë.

Por, pak ditë para se të thuhet fjala e fundit një lajm i keq ka ardhur për Shqipërinë, pasi 125 deputetë të parlamentit kanë votuar kundër hapjes së negociatave për vendin tonë.

LEXO DHE :  E rëndë në Fushë-Krujë, humb jetën 23-vjeçarja në aksident

Mediat vendase raportojnë se votimi është bërë sot pasdite në mbledhjen e radhës të parlamentit.

Kujtojmë se çdonjëri nga 28 vendet anëtare  të BE mund të na penalizojë për hapjen e negociatave, pasi vendet anëtare kanë të drejtën e vetos./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.