Sulmi në Zelandën e Re, emri i Skënderbeut në armën e autorit

Akti terrorist në dy xhami në Zelandën e Re, ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare, ku mbetën të vrarë 49 persona e rreth 50 të tjerë u plagosën.  Por mbi armën me të cilën është kryer akti, janë të shkruar disa emra me ngjyrë të bardhë.

LEXO DHE :  Pas mbledhjes për kryeprokurorin e ri, kreu i KLP: Ja nga kush merret vendimi!

Ndër dhjetëra emra dhe shenja, në këtë armë lexohet qartë edhe SKANDERBEG,emri i heroit tonë kombëtar, si dhe Gjergj Arianiti./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.