Në sitën e vettingut/ Gjyqtari i Kushtetueses nuk paraqitet në seancë

Ditën e sotme ka nisur seanca gjyqësore për gjyqtarin e Kushtetueses, Gani Dizdar, i fundit gjyqtar nga Gjykata e Kushtetuese, që futet në sitën e vettingut.

Sot do të zhvillohej seanca dëgjimore për Dizdarin, po gjyqtari nuk është paraqitur para KPK-së. Mësohet se, Dizdari po përfaqësohet nga avokati i tij, Sokol Hazizaj./K.C/Dritare.net

LEXO DHE :  Projektligji i ri/ Çdo punëdhënës që nuk punëson një person me aftësi të kufizuara, ja sa duhet të paguaj!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.