Dhuna në protestë/ Balla: Frikë nga reforma në drejtësi

I ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, Balla tha se dhuna në protestën e opozitës është shprehje e frikës nga reforma në drejtës.

Drejtësia në këtë vend po vendoset dhe ne i kemi krijuar KLP dhe KLGJ strukturën e  nevojshme për të vijuar punën. Ju thoni se opozita ka hequr dorë nga mandatet dhe nga imuniteti. Imuniteti nuk është pengesë për hetimet. Nënkryetari i PD ka thënë në një studio tjetër se tani e tutje ka vetëm dhunë. Dhuna është shprehje e frikës nga reforma në drejtësi. Ne këtë skenar ne kemi parashikuar që para 2 vitesh se sa më shumë të afrohet dita e krijimit  të SPAK këta kështu do bënin.”,- u shpreh Balla./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Harroni këto 10 rregulla të arta, nëse doni një jetë të shëndetshme!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.