Në mbështetje të protestuesve, Basha takim me banorët e Astirit

U bënë disa ditë që banorët e zonës së Astirit kanë dalë në protestë, kundër prishjes së banesave dhe bizneseve, të cilat do shembet për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’.

Për të mbështetur banorët, në protestë ishin 3 deputetë të Partisë Demokratike; Gent Strazimiri, Oriola Pamburi dhe Klevis Balliu.

Rreth orës 12:30, pritet që në protestë të mbërrijë dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Basha do zhvillojë një takim me banorët e zonës, të cilët do shprehin shqetësimet e tyre./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Kombëtarja e dorëzuar, Turqia mund Shqipërinë në 'Loro Boriçi'

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.