Në gjykatë për vrasjen e të riut për gjakmarrje, ja si i fshihet kamerave 46-vjeçari shqiptar!

Gjykata e Gjermanisë, ka nisur ditën e sotme seancën gjyqësore për një shqiptar me pasaportë gjermane, pasi dyshohet të ketë vrarë për gjakmarrje një 19-vjeçar shqiptar, Xhoi Musaj. Kjo ngjarje ka ndodhur në 24 maj të viti 2017, dhe trupi i të riut është gjetur në liqenin e Erbach.

I riu shqiptar ishte goditur në kokë me çekiç, dhe vetëm një muaj pas ngjarjes policia e ka gjetur të varrosur pranë liqenit. I akuzuari, 46-vjeçar, doli sot para Gjykatës, dhe u pa që të mbulonte fytyrën me një zarf përpara kamerave dhe medieve. Në sallën e gjyqit ndodheshin edhe familjarë të viktimës, por edhe të të pandehurit./K.Ç/dritare.net

LEXO DHE :  Salianji flet si ish-deputet: Kemi mandat popullor masiv që do të ndryshojë rregullat e lojës

Ulm Landgericht: Vorwurf des heimtückisch und aus niederen Beweggründen begangenen Mordes, Örtlicher Bezug Erbach / Göppingen

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.