Ndodh në SHBA/ I vdekuri fiton zgjedhjet

Dennis Hof, një nga kandidatët e zgjedhjeve afatmesme në ShBA, ishte pronari i shtatë bordellove ligjore në shtet.

Por Dennis vdiq gjatë natës kur po festonte 72 vjetorin e lindjes.

Ai vdiq muajin e kaluar, ndërsa trupi i tij u gjet më 16 tetor në Love Ranch, në Crystal, Nevada.

Edhe pse i vdekur Hof arriti të mposhtë administratorin e shkollës demokratike Lesia Romanov të martën, sipas Nevada Independent.

Emri i Hof-it vazhdoi të votohej  në fletëvotimet e zgjedhjeve afatmesme, pasi ishte tepër vonë për t’i ndryshuar ato.

LEXO DHE :  Leku thyen rekord ndaj euros, forcim më të lartë se në çdo vend tjetër

“Ka shumë republikanë që votuan për Denisin për shkak të natyrës së biznesit të tij dhe tani e dinë se ai nuk është ai që do të shërbejë”, tha menaxheri i fushatës Reuters.

Ata do të ndjehen shumë më rehat që e hodhën votën për të, duke e ditur se do të ketë një tjetër republikan për ta zëvendësuar atë./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.