Ndërroi jetë në komisariat, familjarët akuzojnë policinë: E dhunuan, të bëhet ekspertiza

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në komisariati ne policisë në Korçë, ku një 27-vjeçar babai i tre fëmijëve është gjetur i vdekur në qeli.

Ene Ftoi u arrestua pasi vodhi me dhune varësen e floririt të një qytetareje disa ditë më parë.

Policia dyshon paraprakisht se ai ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

LEXO DHE :  Shqiptarët do paguajnë nga 200 euro të dëgjojnë Notis Sfakianakis që na quan plera dhe këndon për Agimin e Artë

Nga ana tjetër familjarët e viktimës kanë krejt tjetër variant, pasi akuzojnë policinë që ka ushtruar dhunë mbi djali ne tyre.

Bashkëshortja dhe babai i viktimës Tomorr dhe Entela Ftoj kanë hedhur akuza të rënda. Familjarët kanë kërkuar kryerjen e ekspertizës së trupit të viktimës nga Tirana./ I.M-Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*