Ndarja nga jeta e akademikut, Rama: La pas një hije të bardhë respekti

Kryeministri Edi Rama në një postim në facebook, ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e anëtarit të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë Kolec Topalli.

“Kolec Topalli, një burrë i mençur, i ditur dhe i heshtur, që u nda nga jeta duke lënë pas një hije të bardhë respekti për figurën e tij prej spektatori misterioz të vendit ku jetoi…”-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Lubonja i përgjigjet Ramës pasi e quajti shpifës: Kur të paguajnë trafikantët është e rrezikshme

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.