Ndahet nga jeta krijuesi i Spider-Man

Krijuesi i Spider-Man Steve Ditko ka vdekur në moshën 90-vjeçare ë Nju Jork.

Ai u gjet i pajetë në banesën e tij në Manhattan.

Ditko mori famë në fillim të viteve 1960, teksa së bashku me drejtuesin ekzekutiv të kompanisë Stan Lee krijuan  Spider-Man .

LEXO DHE :  Kriza politike/ Rama: Shqipërisë mund t’i bllokohen negociatat

Lee kishte idenë e një superheroi, por ishte ideja e Ditko për kostumin e kuq të Spaider-man.

Ditko gjatë shumicës së jetës së tij, edhe pse krijoj një ndër personazhet më të dashura për fëmijë, nuk pranoi të dilte shumë në public./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.