Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur dhe ish-kreu i PD në Tiranë

Sëmundja e rëndë i ka marrë jetën një emri të njohur për politikën por edhe për sportin.

Ndahet nga jeta për shkak të një sëmundje të rëndë, ish-kryetari i Partisë Demokratike në njësinë nr.8 Tiranë, Perikli Dhale.

I ndjeri, i cili ka pasur një karrierë të spikatur si futbollist i ekipit të Tiranës, ka ndërruar jetë ditën e djeshme.

LEXO DHE :  Pas Bashës, ambasadorja gjermane takim me Kryemadhin

Dhale ka humbur jetën me një sëmundje të rëndë, nga e cila vuante prej disa kohësh.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë një miku i tij në rrjetet sociale./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.