Murati: Pse Rama i ka të vështira ndryshimet, në qeveri!

Analisti Bledi Kasmi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se kryeministri Rama e ka të vështirë të pranojë zëvendësimin e ministrave.

Pjesë nga debati: 

KasmiEntoni tha që kanë dhënë dorëheqjen. Pse nuk e ka pranuar Rama dorëheqjen e Linditës? Pse nuk e bën dot? Pse i ka të vështira ndryshimet në qeveri? Sepse e di shumë mirë që fryma do të jetë komplet ndryshe. Determinantja është fryma që po krijohet. Fryma është që problemi nuk janë ministrat. Problemi është Rama. A shpëton dot Rama? Pikëpyetja e madhe është që Rama nuk shpëton dot. Është si anija që merr ujë nga të gjitha anët. Të gjithë e dinë që Rama e ka mbyllur ciklin e tij të qeverisjes. Problemi është kush do ta kapë postin në krye../ora news

LEXO DHE :  8 njerëzit të cilët vërtetojnë se bukuria nuk ka një përkufizim!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.