Mundohuni t’i shikoni këto 20 gjëra pa u habitur!

Bota është një vend i mrekullueshëm dhe një jetë e tërë nuk është e mjaftueshme për ta eksploruar atë. Edhe më i moshuari nuk ndalet së habituri nga gjërat interesante që shikon.

Dritare.net ka sjellë për ju disa nga fotografitë më befasuese, të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

1. Shpërthimi i një vullkani në Kili.

 

2. Vëmë bast që ti s’ke parë kurrë një qen nga ky kënd.

 

3. Fshati Bourtange, Vlagtwedde, Holandë.

 

4. Foto që ilustron sesi duket e njëjta dorë me tone të ndryshme të ngjyrës së lëkurës.

 

5. Kështu duken dhëmbët e një mëzi të porsalindur.

 

6. Foto e bërë gjatë operacionit të syrit

 

7. Kjo është zemra e një balene.

LEXO DHE :  Video/ Udhëtimi në Vjenë, Basha shoqërohet në aeroport nga Shkëlzen Berisha

 

8. Ky peshkaqen 512 vjeçar është kurrizori më i vjetër në botë.

 

9. Kjo kafkë duket sikur është krijuar nga një njeri me fantazi

 

10. Bismut

 

11. “Titaniku” në krahasim me një anije moderne

 

 12. Dielli i parë me lente ultraviolete.

 

13.  Kështjella Eltz, Gjermani

 

 14. Tuneli  Laerdal

 

15. Ja si duken lulet e lulëzuara nga lart!

 

16. Lulja e parë e rritur në hapësirë.

 

17. Në Spanjë shiten vezë të skuqura, të ngrira.

 

18. Oktapodi po nget breshkën e detit.

 

19. Si mund të jetë pula që do dalë nga kjo vezë?!

 

20. Bisht njeriu!/E.B-dritare.net

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.