Mosdekretimi i Lleshit/Rama: Rifirmosa për ridërgim kërkesën

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka rifirmosur kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm, dhe ia ka nisur Presidentit për dekretim. Këtë vendim Rama e njofton përmes një statusi në Twitter.

“Sapo kam rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës. Bashkëngjitur do t’i dërgohet Presidentit edhe një relacion i detajuar shpjegues, në funksion të dekretimit të Ministrit të Brendshëm”, shkruan Rama në Twitter.

LEXO DHE :  Ja vipat që ishin sot, në zyrtarizimin e Erion Veliajt, si kandidat për Tiranën!

Mosdekretimi i Leshit solli shumë debate në politike, dhe përplasje mes Presidencës dhe Kryeministrisë. Aktualisht Sandër Lleshi është zv/ministër e Brendshëm, me kompetenca të ministrit./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.