Misioni i përfunduar/ Shpëtohen 4 fëmijët dhe trajneri nga shpella në Tajlandë

Është finalizuar më në fund misioni për shpëtimin e 4 fëmijëve dhe një trajneri pas 17 ditësh të bllokuar në një shpellë në Tajlandë.

19 zhytës kanë bërë të mundur nxjerrjen nga shpella të 5 të bllokuarve. Të 5 persona ndodhen në spital, ku po marrin edhe shërbimet mjekësore.

LEXO DHE :  Shoqja e ngushtë i vodhi të dashurin motrës, shihni çfarë i bën Kylie Jenner!

Një dëshmitar i Reuters pa 4 fëmijët që dolën nga shpella, ku ishin të mbërthyer për 17 ditë, informon dritare.net

Zyrtarët ende nuk e kanë konfirmuar faktin se misioni u kompletua, por mbërritja e ambulancës dhe helikopterit  te shpella, ka konfirmuar edhe njëherë shpëtimin e 5 të bllokuarve të fundit./ K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.