Mijëra pelegrinë në Kishën e Shna Ndout

Sonte në Kishën e Shna Ndout në Laç kulmon pelegrinazhi i 13 të martave.

Rituali fetar ka nisur që prej orëve të para të mëngjesit, kulmon në orën 24:00 dhe vazhdon edhe gjatë ditës së nesërme, në 13 qershor.

LEXO DHE :  Librazhd / Autobusi përplaset dhe del nga rruga, Policia: Nuk ka të lënduar

Numri i pelegrinëve është mjaft i lartë dhe vijon të rritet, ndërkohë ka edhe nga ata që kalojnë natën në këtë Kishë.

Policia ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e këtij pelegrinazhi.  /d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.