Mid’hat Frashëri/ Andoni: Rama tenton të anashkalojë historianët dhe intelektualët

Gazetari, Ben Andoni i ftuar në “Arena” në Ora News, u shpreh se kryeministri Edi Rama, teksa foli sot për ceremoninë në nderim të Mid’hat Frashërit, tenton të anashkalojë historianët dhe intelektualët 

AndoniAjo që dua të theksoj është që novacioni i z.Rama është pa thelb. Z. Rama merr përsipër të kalojë historianët dhe intelektualët dhe gjithçka. Gjithë idetë e tij zakonisht nuk ngelen te njerëzit. Publicistika e mirë ngelet te njerëzit. Në thelb ne kemi shumë mungesa se si shikohet Lufta e Dytë Botërore. Nëse z.Rama dhe njerëz të politikës shqiptare do të ishin të interesuar të Luftës së Dytë Botërore do të jepnin fonde për historianët e kësaj periudhe. Z. Rama është mjeshtër i komunikimit pa bazë. I gjithë fjalimi sot ishte për të justifikuar gjithë këtë protokoll të jashtëzakonshëm për të ndjerin./oranews

LEXO DHE :  Forumi për Liritë Akademike fton pedagogët t'i bashkohen protestës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.