Metodat natyrale për të depiluar sqetullat në shtëpi

A ju rriten shpejt qimet e sqetullave dhe nuk doni të përdorni vazhdimisht briskun?
Më poshtë janë disa metoda që mund t’i aplikoni në shtëpi për t’I hequr, pa shkuar në një sallon bukurie e pa kaluar nëpër procesin e dhimbshëm të depilimit me dyllë.

Metoda e parë: Limon dhe sheqer
Kjo metodë e depilimit është e thjeshtë dhe shumë efektive.
Përzieni 2 lugë gjelle lëng limoni dhe 1 lugë gjellë sheqer duke krijuar kështu një pastë.
Aplikojeni kërë pastë në nënsqetullat tuaja dhe lëreni atë të veprojë për disa minuta. Më pas pastrojini me një leckë të pastër. Përsëriteni këtë metodë dy herë në javë.
Qimet e nënsqetullave tuaja do të largohen e pakësohen secilën herë që e përdorni këtë metodë.

LEXO DHE :  Nuk dini çfarë të vishni në mbrëmjen e Krishtlindjeve? Ja disa ide nga stili mbretëror!

Metoda e dytë: Vezë dhe miell misri
Përzieni 1 vezë dhe gjysmë filxhani miell misri duke krijuar kështu një pastë të njëtrajtshme.
Vendoseni këtë pastë në nënsqetullat tuaja dhe lëreni të thahet, e më pas pastrojeni me ujë të vakët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.