Me pamje nga restaurimi i xhamisë, Rama uron besimtarët: Agjërim të lehtë!

Kreu i qeveris ë Edi Rama ka zgjedhur disa pamje nga Xhamia e Et’hem Beut në Tiranë, për t’u uruar të gjithë besimtarëve agjërim të lehtë, në këto ditë ramazani. Në postimin e tij në “Facebook”, Rama shkruan se rikonstruksioni  i xhamisë  është pjesë e programit “Rrugët e Besimit” që mundëson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor.

LEXO DHE :  Mashtronte njerëzit, Prokuroria kërkon 15 vjet burg për stomatologen Olesia Duka

MIRËMËNGJES ?

 

dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pjesë e programit “Rrugët e Besimit” që mundëson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor, ju uroj të gjithë qytetarëve myslimanë agjërim të lehtë? V.D/Dritare.net/PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.