Mbush 85 vjeҫ, Bushati uron zojën e rëndë, të teatrit dhe kinemasë shqiptare Tinka Kurti

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati përmes një statusi në facebook ka uruar aktoren e madhe Tinka Kurti, për 85 vjetorin e lindjes.
Bushati duke uruar Kurtin e cilëson atë si “zoja e rende”, e teatrit dhe kinemasë shqiptare.
“E lindur si sot më 1932 Tinka Kurti në një moshë të re do të shndërrohej si “zoja e randë” e teatrit dhe kinemasë shqiptare. Me një talent të lindur dhe rebele ndaj normave shtrënguese të kohës, ajo ka lidhur përgjithmonë emrin e saj me teatrin në #Shkodër dhe artin në #Shqipëri? ?,”- shkruan Bushati./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Dibër/ Rikthehen reshjet e borës, disa fshatra të bllokuara

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.