Luiza Gega shumë pranë medaljes, por nuk ia del

Atletja shqiptare Luiza Gega ka shkëlqyer në garat e vrapimit të Kampionatit Evropian të Atletikës.

Gega ka arritur të shkojë në finale e këtyre garave, por është renditur e katërta, dhe ka qenë larg vetëm për 32 të qindat e sekondat.

Në garën finale të 3000 metrave me pengesa Luiza shfaqi disi problem në kalimin e pengesave ndërsa në vijë të drejtë ajo afrohej shumë me vendin e tretë.

LEXO DHE :  Kanadaja mbyll mundësitë për bashkim familjar. Nuk ka më lotari

Gega ishte shumë pranë vendit të tretë, ku do të fitonte një medalje, por nuk ia ka dalë./ I.M-Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.